MotoGP: Gardner i Foggia pobjednici

Remy Gardner je pobjedio u utrci Moto2 klase te povećao svoju prednost u ukupnom poretku u odnosu na drugoplasiranog Raula Fernandeza, koji je danas ciljem prošao na drugom mjestu.

Utrku je poveo Fernandez koji je sve do zadnjeg kruga vodio, da bi svoju poziciju izgubio od svog timskog kolege i glavnog konkurenta u utrci za naslov prvaka, Remy Gardnera. Razlika između njih dvojice je na kraju iznosila minimalnih 0,014 sekunde.

Gardner i Fernandez – na cilju ih je dijelilo 0,014 sekunde

Treće mjesto na kontroverzan način, odlukom za zelenim stolom, osvojio je Marco Bezzecchi koji je ciljem prošao četvrti dok je ispred njega bio Joe Roberts kojemu je ta pozicija oduzeta zbog prelaska granica staze u posljednjem krugu utrke. Njegov kontakt sa zeleno obojanim dijelom bio je minimalan i potpuno nepotrebno je kažnjen.

Rezultati utrke:

1

Remy Gardner

Red Bull KTM Ajo Moto22139:17.66725
2

Raul Fernandez

Red Bull KTM Ajo Moto221+0.01420
3

Marco Bezzecchi

SKY Racing Team VR46 Moto221+8.02116
4

Joe Roberts

Italtrans Racing Team21+8.00413
5

Marcel Schrotter

Liqui Moly Intact GP21+12.34311
6

Ai Ogura

IDEMITSU Honda Team Asia21+23.17010
7

Tony Arbolino

Liqui Moly Intact GP21+23.7649
8

Cameron Beaubier

American Racing21+34.8258
9

Hafizh Syahrin

NTS RW Racing GP21+34.8497
10

Stefano Manzi

Flexbox HP4021+34.9656
11

Aron Canet

Kipin Energy Aspar Team21+35.2505
12

Fermin Aldeguer

MB Conveyors Speed Up21+35.3004
13

Hector Garzo

Flexbox HP4021+35.4503
14

Jake Dixon

Petronas Sprinta Racing Moto221+36.1612
15

Bo Bendsneyder

Pertamina Mandalika SAG Team21+40.7001
16

Celestino Vietti

SKY Racing Team VR46 Moto221+46.263
17

Barry Baltus

NTS RW Racing GP21+46.403
18

Somkiat Chantra

IDEMITSU Honda Team Asia21+48.566
19

Tommaso Marcon

MV Agusta Forward Racing21+1:16.213

Simone Corsi

MV Agusta Forward Racing11

Lorenzo Baldassarri

MV Agusta Forward Racing2

Jorge Navarro

MB Conveyors Speed Up4

Sam Lowes

Elf Marc VDS Racing Team15

Albert Arenas

Kipin Energy Aspar Team11

Lorenzo Dalla Porta

Italtrans Racing Team0

Xavier Vierge

Petronas Sprinta Racing Moto25

Fabio Di Giannantonio

Federal Oil Gresini Moto211

Marcos Ramirez

American Racing18

Augusto Fernandez

Elf Marc VDS Racing Team0

Ukupni poredak:

1Remy GARDNERKalexAUS114
2Raul FERNANDEZKalexSPA108
3Marco BEZZECCHIKalexITA88
4Sam LOWESKalexGBR66
5Fabio DI GIANNANTONIOKalexITA60
6Joe ROBERTSKalexUSA44
7Marcel SCHROTTERKalexGER41
8Ai OGURAKalexJPN39
9Aron CANETBoscoscuroSPA35
10Tony ARBOLINOKalexITA27

 

Dennis Foggia – pobjednik u Moto3 klasi

Pobjedu u klasi Moto3 odnio je Dennis Foggia, a ova klasa nam je ponovo priuštila izuzetnu borbu velikog broja vozača tijekom cijele utrke.

Drugo mjesto sa zaostatkom tipičnim za ovu klasu – 0,036 sekunde, osvojio je Jaume Massia dok je treći ciljem prošao Gabriel Rodrigo. U ukupnom poretku i dalje vodi Pedro Acosta koji je utrku završio na osmom mjestu.

Rezultati utrke:

1

Dennis Foggia

Leopard Racing Moto32039:37.49725
2

Jaume Masia

Red Bull KTM Ajo Moto320+0.03620
3

Gabriel Rodrigo

Indonesian Racing Gresini Moto320+0.14516
4

Ayumu Sasaki

Red Bull KTM Tech 320+0.24013
5

Darryn Binder

Petronas Sprinta Racing Moto320+0.49911
6

Romano Fenati

Sterilgarda Max Racing Team20+0.71110
7

John McPhee

Petronas Sprinta Racing Moto320+0.9189
8

Pedro Acosta

Red Bull KTM Ajo Moto320+0.7458
9

Sergio Garcia

Valresa GASGAS Aspar Team Moto320+0.8617
10

Tatsuki Suzuki

SIC58 Squadra Corse20+0.9636
11

Filip Salac

Rivacold Snipers Team Moto320+1.0805
12

Kaito Toba

CIP – Green Power20+1.3514
13

Niccolo Antonelli

Avintia Esponsorama Moto320+1.4293
14

Stefano Nepa

BOE Owlride20+4.4722
15

Jeremy Alcoba

Indonesian Racing Gresini Moto320+12.4911
16

Xavier Artigas

Leopard Racing Moto320+23.493
17

Izan Guevara

Valresa GASGAS Aspar Team Moto320+23.499
18

Riccardo Rossi

BOE Owlride20+23.609
19

Lorenzo Fellon

SIC58 Squadra Corse20+23.774
20

Elia Bartolini

Team Bardahl VR46 Riders Academy20+39.959
21

Andi Izdihar

Honda Team Asia Moto320+40.023
22

Takuma Matsuyama

Honda Team Asia Moto320+40.035

Andrea Migno

Rivacold Snipers Team Moto30

Maximilian Kofler

CIP – Green Power0

Carlos Tatay

Avintia Esponsorama Moto30

Deniz Oncu

Red Bull KTM Tech 30

Adrian Fernandez

Sterilgarda Max Racing Team0

Alberto Surra

Team Bardahl VR46 Riders Academy0

Ukupni poredak:

1Pedro ACOSTAKTMSPA111
2Jaume MASIAKTMSPA59
3Ayumu SASAKIKTMJPN57
4Sergio GARCIAGASGASSPA56
5Romano FENATIHusqvarnaITA56
6Darryn BINDERHondaRSA47
7Andrea MIGNOHondaITA47
8Niccolò ANTONELLIKTMITA47
9Dennis FOGGIAHondaITA45
10Gabriel RODRIGOHondaARG41

Leave a Comment

Scroll to Top